Mgr. art. Veronika Pohančeníková

Mgr. art. Veronika Pohančeníková

Mgr. art. Veronika Pohančeníková

vedúca tanečného odboru
  • Tanečný odbor
  • Džezový tanec, moderný tanec, kreatívny tanec, klasický tanec, tanečná príprava.

Mgr. art. Veronika Pohančeníková, narodená 9.5.1982, sa tancu venuje od štyroch rokov. Vyštudovala Konzervatórium J.L.Bellu v Banskej Bystrici - odbor tanec a v rokoch 2005 - 2010 absolvovala Vysokú školu múzických umení v Bratislave - tanečné umenie, kde získala titul a doplnkové pedagogické štúdium.

V Banskej Bystrici pôsobila v rokoch 2001 - 2004 ako profesionálny tanečník v Štúdiu tanca, kde pracovala s osobnosťami ako: Zuzana Hájková, Marta Poláková, Julien Hamilton, Martin Kylvády, Zuzana Kozanková, Milan Kozánek, Nora Galovičová a pod. V rámci jej interpretačnej praxe účinkovala od roku 2007-2010 v projekte Shakespearovské slávnosti mesta Praha,Brno, Ostrava, Bratislava, Zvolen, v predstavení Sen noci svätojánskej.

Ako pedagóg pôsobila v ZUŠ v Banskej Bystrici, v Štúdiu tanca, v roku 2004 - 2005 v ZUŠ Turzovke a Krásne nad Kysucou, 2005 MG Sokol Bratislava - klasický tanec a od roku 2008 v ZUŠ J. Kowalského v Bratislave až doteraz ako pedagóg tanečnej prípravy, džezového tanca a moderného tanca. Vytvorila aj niekoľko významných choreografii: "MYŠLIENKY""4 ročné obdobia" vytvorené pre študentov Konzervatória J. L. Bellu v Banskej Bystrici, "Ovocná záhrada" vytvorená pre študentov VŠMU - účasť na francúzskom festivale v roku 2007, "Puto" vytvorené pre Elle dance v roku 2010 a pod.